Klatka.pl
Wiadomości z tagiem Biegunka  RSS
Biegunka: Co jeść i pić, by sobie pomóc?

06.11.2020 9:30


Zjedzenie niedogotowanego mięsa czy niestarannie umytego jabłka może skończyć się biegunką, wywołaną przez patogeny ze skażonej żywności. Biegunka może być też pochodzenia wirusowego. I choć jest ona bardzo dolegliwa, to najczęściej ulega samowyleczeniu. Konieczna jest jednak odpowiednia dieta, a kluczowe - stałe przyjmowanie płynów. Trzeba też wiedzieć, kiedy zwrócić się po profesjonalną pomoc, bo biegunka może być śmiertelnie niebezpieczna.

Źródło: kobieta.interia.pl

Zielone orzechy włoskie poprawiają trawienie

24.07.2020 11:08


Niedojrzałe orzechy włoskie są cenione w medycynie ludowej jako lekarstwo na problemy z trawieniem i zatrucia pokarmowe (szczególnie na biegunkę).

Źródło: kobieta.interia.pl

W krainie lodu

03.03.2020 0:00


O Arktyce - obszarze wokół bieguna północnego - w ostatnich latach mówi się coraz częściej. W tym rejonie Ziemi doskonale widać skutki ocieplenia klimatu, które ludzkość (choć może nie cała) postanowiła w końcu przyjąć do wiadomości. Przyszłość Arktyki stoi pod znakiem zapytania. Temperatury rosną, a lodu ubywa, międzynarodowa rywalizacja o arktyczne zasoby dodatkowo komplikuje sprawę. Czy mroźna kraina, stanowiąca dom dla fok, morsów i niedźwiedzi polarnych, w ciągu kilku następnych dekad przejdzie do historii?

Źródło: lubimyczytac.pl

Biegunka przy antybiotykoterapii – jaka może być przyczyna?

28.02.2020 19:20

Antybiotyki – z jednej strony leczą i pomagają uporać się nam z uporczywymi infekcjami. Z drugiej mogą prowadzić do wyjałowienia organizmu, co może negatywnie odbić się na naszym samopoczuciu i zdrowiu. Jednym ze skutków ubocznych towarzyszących antybiotykoterapii jest biegunka. Co ją wywołuje i jakie może mieć znaczenie dla naszego organizmu? Wpływ antybiotyków na organizm Stosowanie […]

Źródło: urodaizdrowie.pl

Ekspedycja Arctic Trucks dotarła do Bieguna Niedostępności na Antarktydzie

11.02.2020 9:11

Wyprawa rozpoczęła się w Punta Arenas w Chile 3 stycznia i zakończyła w Cape Town w RPA pod koniec stycznia. Załoga wyruszyła w podróż Toyotami Hilux, specjalnie przygotowanymi przez tunerów firmy. W tę ekstremalną podróż wybrali się Hlynur Sigurðsson i Eiður Smári Valsson z Arctic Trucks, do których dołączyła jedna podróżniczka i dwóch podróżników z Rosji.

Źródło: www.motocaina.pl

Bóle miesiączkowe – jak postępować?

22.11.2019 4:41


Istnieje grupa kobiet, która z różnych przyczyn, odczuwa ból menstruacyjny bardziej intensywnie, niż reszta. Dolegliwości trudno do czegoś przyrównać, ponieważ są wywołane tym samym mechanizmem co ból przy porodzie, jednak w o wiele mniejszym natężeniu. Bólowi mogą towarzyszyć wymioty, czy biegunka. Objawy często powodują wyłączenie z codziennego funkcjonowania na kilka dni. U części kobiet przyczyna

Tagi: Ból, Biegunka
Źródło: kobietamag.pl

Literacka Nagroda Nobla dla Olgi Tokarczuk

10.10.2019 16:47

Jest jedną z najlepszych i najpopularniejszych polskich pisarek. W 2018 roku otrzymała nagrodę Man Booker international Prize za powieść "Bieguni". Za tę książkę dostała też swoją pierwszą nagrodę Nike. Drugą za "Księgi Jakubowe".

Źródło: kultura.onet.pl

Jaką książkę polskiej noblistki Olgi Tokarczuk przeczytać na początku?

10.10.2019 16:47

Olga Tokarczuk z Noblem! To tylko jeden z wielu powodów, dla których warto zapoznać się z książkami pisarki. "Podróż ludzi Księgi", "Prawiek i inne czasy", "Dom dzienny, dom nocny", "Anna In w grobowcach świata", "Bieguni" czy może "Prowadź swój pług przez kości umarłych" - to tylko kilka tytułów z bogatego dorobku polskiej noblistki Olgi Tokarczuk. Od której książki najlepiej zacząć? Doradzamy.

Źródło: kultura.onet.pl

Olga Tokarczuk wśród typowanych do literackiej Nagrody Nobla 2019

07.10.2019 16:47

Czy literacki Nobel trafi w ręce polskiej pisarki? Nie można tego wykluczyć. Bukmacherzy przewidują, że na prestiżowe wyróżnienie dużą szansę ma Olga Tokarczuk. Kiedy poznamy zwycięzcę nagrody i z kim może rywalizować autorka "Biegunów"? Przedstawiamy szczegóły dotyczące nagrody Nagrody Nobla 2019 w dziedzinie literatury.

Źródło: kultura.onet.pl

Strach przed podróżą: dlaczego ona świruje przed każdą wyprawą

19.07.2019 11:17


Strach przed podróżą może objawiać się gorączką, biegunką, migreną, bezsennością lub zawrotami głowy. Niektórzy dzień przed wyjazdem gubią paszport albo zalewa im mieszkanie. Terapeutka Ewa Klepacka-Gryz zastanawia się co sprawia, że czujemy lęk przed podróżowaniem. 

Źródło: zwierciadlo.pl

Starsze wiadomości »
reklama
Klatka.pl
Kontakt z nami