f4up
Wiadomości z tagiem Książki  RSS
Co wyżebrzesz, to twoje. Tak wygląda opieka państwa nad dziećmi z niepełnosprawnościami

29.10.2020 11:19


Każdy przekonany o swojej jedynej słusznej racji, walczący na śmierć i życie o swoje zdanie. A los kobiet, dzieci niepełnosprawnych jaki był, taki jest. Od lat niezmienny. A tu o nich chodzi. O wsparcie psychologiczne, realną pomoc finansową, żeby takie matki się nie bały, co będzie po ich śmierci, kiedy ich dziecko nie będzie wysoko funkcjonujące, a co za tym idzie - samodzielne - mówi Aleksandra Utracka-Skoczeń, mama dziewięcioletniej, niepełnosprawnej Tosi i autorka książki "Tak Cię kocham! Niepełnosprawne dziecko to nie koniec świata".

Źródło: www.styl.pl

Wrażliwość na wierzchu - rozmowa z Agatą Kuleszą

28.10.2020 11:36


"Zawód: aktor" Jacka Wakara to rozmowy
z wybitnymi aktorami, którzy dziś decydują o obliczu polskiego kina i teatru. Opowiadają o tajnikach pracy, spełnieniach, porażkach i sposobach na to, by na chwilę zapomnieć, że jest się aktorem. Poniżej publikujemy fragmenty rozmowy z Agatą Kuleszą pochodzące z książki.

Źródło: kobieta.interia.pl

Sukienka na śmierć

20.10.2020 12:42


Ludzie starsi, młodsi. Od dawna starannie obmyślają, w czym położą się do trumny, jaka ona będzie, kto przyjdzie ich pożegnać, co dostaną na ostatnią drogę. Wyobrażając sobie własne odchodzenie, tak naprawdę opowiadają o życiu - doświadczeniach, które stały się ich udziałem, relacjach z sąsiadami, żywionych uczuciach, przekonaniach i o tym, w co wierzą. Ich historie Angelika Kuźniak spisała w książce "Soroczka". Przeczytaj opowieść jej bohaterki - Tej, która tka.

Źródło: www.styl.pl

Tomek Sikora: Nie bójmy się różnorodności

12.10.2020 17:51


- Na mnie zawsze największe wrażenie robią ludzie ciekawi, o nietypowej urodzie, uważani w swoim środowisku za brzydkich. Powszechnym punktem odniesienia w ocenie urody są okładki żurnali. Im ktoś bardziej je przypomina, tym bardziej się podoba - mówi Tomek Sikora, znakomity fotografik. - Lubię ludzi, którzy potrafią się pomysłowo wystylizować, nie spędzając na tym kilku godzin dziennie. Moim zdaniem lepiej ten czas przeznaczyć na czytanie książki czy jakąś pasję.

Źródło: www.styl.pl

Biografia Ewy Wachowicz. Była miss posłuchała mamy

12.10.2020 6:18


Ewa Wachowicz zdecydowała się na biografię. Książka to kompilacja wspomnień bliskich i przyjaciół. Byłą miss trudno było przekonać do pomysłu. Autorka książek kulinarnych zastanawiała się, czy 50 urodziny to dobry moment na pisanie książki o życiu. Wówczas do akcji wkroczyła mama. Jakich argumentów użyła? Skutecznych! I tak powstała biografia "Wszystkie korony Ewy Wachowicz", w której opisane są nieznane fakty z życia osobistego krakowskiej restauratorki. Dziennikarz Marek Bartosik odkrywa przed nami to,czego jeszcze nie wiemy o...

Źródło: www.styl.pl

Jak mieszkanie stało się luksusem

07.10.2020 14:51


Kredyty na 30 lat, domy na odrolnionych działkach, mikroapartamenty, Airbnb… Nie trzeba być ekspertem, żeby dostrzec, że z sytuacją mieszkaniową w Polsce coś jest nie tak. O tym, jak doprowadziliśmy do tego, że mieszkanie z podstawowego prawa stało się luksusem, opowiada Dorota Leśniak Rychlak, historyczka architektury, redaktorka pisma „Autoportret”, autorka książki „Jesteśmy wreszcie we własnym domu”.

Źródło: www.styl.pl

Psychiatria - czarna owca medycyny?

06.10.2020 15:41


Psychiatria wciąż budzi wiele kontrowersji, a osoby z zaburzeniami psychicznymi mierzą się z krzywdzącymi stereotypami. Co dzieje się za zamkniętymi drzwiami gabinetów i szpitali psychiatrycznych? Poniżej publikujemy fragment książki Ewy Pągowskiej pt. "Psychiatrzy. Sekrety polskich gabinetów" - rozmowę z prof. dr hab. n. med. Jackiem Wciórką, przewodniczącym Rady do spraw Zdrowia Psychicznego przy Ministrze Zdrowia.

Źródło: kobieta.interia.pl

Jak Zofia z koleżankami miasto zbudowała

06.10.2020 14:33


Po Polsce niosła się wieść, że pod Krakowem jest „coś”. Potężne, ważne i do jego budowy potrzeba wielu ludzi. Nie masz domu, ubrań, dokumentów? Nie szkodzi, tam wszystko ci dadzą. To jest taki dyżurny raj, który nazywa się Nowa Huta. O kobietach, które ją budowały i o tym, dlaczego ich historia przez pół wieku pozostawała tajemnicą, opowiada Katarzyna Kobylarczyk, autorka książki „Kobiety Nowej Huty. Cegły, perły i petardy”.

Źródło: www.styl.pl

Mariola Bojarska w skórze

01.10.2020 10:57


Mariola Bojarska-Ferenc właśnie wydała książkę zatytułowaną "Trener życia". Na premierze swojego dzieła wystąpiła w nobliwym żakiecie i raczej grzecznej bluzce, ale zestawiła je ze skórzanymi, obcisłymi spodniami, które już niekoniecznie kojarzą się ze starszymi paniami. Mamy wątpliwości, czy prawie 60-letniej trenerce i osobowości telewizyjnej przystoi taka kreacja... Doceniamy figurę, ale jednak wiek zobowiązuje. A Wy co o tym sądzicie?

Źródło: kobieta.interia.pl

O Szpilmanie znów jest coraz głośniej

30.09.2020 11:30


22 września fortepian po Władysławie Szpilmanie został wylicytowany w domu aukcyjnym Desa Unicom za blisko 1,3 mln złotych. Syn wielkiego pianisty zdecydował się oddać do licytacji pamiątki po ojcu. Przy okazji premiery książki "Żona pianisty" rozmawiamy z Andrzejem Szpilmanem między innymi o tym, jak wspomina rodziców i co wpłynęło na jego decyzję o sprzedaży fortepianu ojca.

Źródło: www.styl.pl

Starsze wiadomości »
reklama
Hopaj

f4up
Kontakt z nami