Klatka.pl
Wiadomości z tagiem Książki  RSS
Wspólna sprawa

29.12.2020 14:09


Pandemia zmieniła wiele elementów naszego życia. Ograniczyliśmy kontakty z ludźmi do minimum, zamknęliśmy się w domach i zmieniliśmy podejście do pracy. Na co jeszcze wpłynęła krytyczna sytuacja epidemiologiczna? O tym Karolina Korwin-Piotrowska rozmawiała z Nataszą Kosakowsą-Berezecką, doktor habilitowaną, wykładowczynią na Uniwersytecie Gdańskim, ekspertką ds. różnorodności, kierowniczką międzynarodowego konsorcjum badawczego Towards Gender Harmony. Wywiad jest fragmentem książki pt. "Reset" wydawnictwa Mando.

Źródło: www.styl.pl

​Meghan Markle i książę Harry będą walczyć z głodem w krajach dotkniętych kataklizmami

22.12.2020 12:17


Książęca para ogłosiła właśnie pierwszy duży projekt swojej fundacji Archewell. Ma on celu zapewnianie posiłków mieszkańcom państw, które zostały dotknięte klęskami żywiołowymi.

Źródło: kobieta.interia.pl

Im więcej chodzisz, tym lepiej dla twojego mózgu

10.12.2020 9:28


​Dziś na całym świecie bada się to, jaki wpływ chodzenie ma na kreatywność. Albo inaczej: jak twoje stopy wpływają na mózg, a nie odwrotnie. W badaniu przeprowadzonym przez Stanford University w 2014 roku u osób, które chodziły przez sześć do piętnastu minut, kreatywność wzrosła o nawet 60 procent w porównaniu z osobami, które przez taki sam czas siedziały. Przeczytaj fragment książki Erlinga Kagge "Idź krok po kroku".

Źródło: kobieta.interia.pl

Monika Mrozowska na czas ciąży powzięła ważne postanowienie

03.12.2020 8:46


Aktorka i autorka książek kulinarnych, jako orędowniczka minimalizmu, uznała, że podczas ciąży nie będzie sobie kupować specjalnych ubrań. Mimo że jest już w ósmym miesiącu ciąży, udaje się jej wytrwać w tym postanowieniu.

Źródło: kobieta.interia.pl

Etykieta przy stole, czyli jak jeść różne potrawy

26.11.2020 8:30


W jakiej filiżance podawać barszcz, czy tort można jeść łyżeczką, jak smarować pieczywo masłem, by nie nakruszyć - na te pytania odpowiada Irena Kamińska-Radomska, jedna z mentorek programu Projekt Lady, autorka książki "Etykieta Biznesu, czyli międzynarodowy język kurtuazji".

Źródło: www.styl.pl

Michał Koterski odmówił napisania autobiografii

13.11.2020 8:20


Zmagał się z nałogami, wywoływał skandale, a później przeszedł spektakularną metamorfozę, znajdując spełnienie w życiu rodzinnym i religijnym. Nie dziwi więc, że jedno z dużych wydawnictw dostrzegło w losach Michała Koterskiego materiał na bestsellerową biografię. Aktor chętnie podjąłby się napisania takiej książki, ale uważa, że jest jeszcze na to za wcześnie.

Źródło: kobieta.interia.pl

Czy sztuczna inteligencja pozwoli przejąć kontrolę nad światem?

12.11.2020 6:00


Popkultura regularnie podsuwa nam wizje, w których sztuczna inteligencja zaczyna się usamodzielniać. Chce się od nas wyzwolić i zawładnąć światem. Dlaczego człowiek tak bardzo boi się jej boi i czy istnieje czerwony guzik, którym ktoś może wyłączyć w jednej chwili internet na całym świecie? Na te pytania starają się znaleźć odpowiedź Tomasz Michniewicz, autor książki "Chwilowa anomalia. O chorobach współistniejących naszego świata" oraz filozofka, futorolożka, badaczka sztucznej inteligencji, członkini zespołu badawczego MIT, najważniejszej...

Tagi: Książki
Źródło: www.styl.pl

Kobieta, która stworzyła pielęgniarstwo

05.11.2020 10:11


Florence Nightingale zwykło się nazywać „twórczynią nowoczesnego pielęgniarstwa”. Urodzona w arystokratycznej rodzinie, w wieku 24 lat zdecydowała się zostać pielęgniarką. Później pracowała w Londynie, opiekowała się również żołnierzami podczas wojny krymskiej. To właśnie wtedy odkryła, że troska o psychikę pacjentów jest niemal tak samo ważna, jak dbałość o ich zdrowie fizyczne. Jej postać opisana została w powieści Gill Paul „Ulotne nadzieje”. Poniżej publikujemy fragment książki.

Źródło: www.styl.pl

Beata Sadowska: Kobieta doskonała? Wolę: wystarczająco dobra

04.11.2020 12:02


Beata Sadowska, dziennikarka i propagatorka ekologii i zdrowego życia. Pierwszą książkę zatytułowała "I jak tu nie biegać?". Obecnie dzieli swój czas między Warszawę, gdzie nagrywa programy i prowadzi konferencje, a Chamonix we Francji, gdzie pochłania ją macierzyństwo i nowy projekt internetowy. Nadal biega - triatlony i trasy w Alpach, ale w życiu stanowczo zwolniła. Już nie pędzi, wie jak się zatrzymać.

Źródło: www.styl.pl

Daniel Olbrychski zdradził, że Beata Tyszkiewicz uratowała mu życie

03.11.2020 9:53


"Jest kilka pięknych, zmysłowych kobiet, z którymi nie łączyły mnie żadne związki erotyczne, a wielka przyjaźń.(...) Taką relację mam właśnie z Beatą" - opowiada Daniel Olbrychski na kartach książki "Beata Tyszkiewicz. Portret Damy". Podczas pracy przy filmie "Popioły" był bliski zakochania się w aktorce, ale ze względu na jej zażyłość z Andrzejem Wajdą, odpuścił sobie zaloty. Podkreśla jednak, że zawdzięcza jej życie.

Źródło: kobieta.interia.pl

Starsze wiadomości »
reklama
Klatka.pl
Kontakt z nami