f4up
Wiadomości z tagiem Książki  RSS
Etykieta przy stole, czyli jak jeść różne potrawy

26.11.2020 8:30


W jakiej filiżance podawać barszcz, czy tort można jeść łyżeczką, jak smarować pieczywo masłem, by nie nakruszyć - na te pytania odpowiada Irena Kamińska-Radomska, jedna z mentorek programu Projekt Lady, autorka książki "Etykieta Biznesu, czyli międzynarodowy język kurtuazji".

Źródło: www.styl.pl

Michał Koterski odmówił napisania autobiografii

13.11.2020 8:20


Zmagał się z nałogami, wywoływał skandale, a później przeszedł spektakularną metamorfozę, znajdując spełnienie w życiu rodzinnym i religijnym. Nie dziwi więc, że jedno z dużych wydawnictw dostrzegło w losach Michała Koterskiego materiał na bestsellerową biografię. Aktor chętnie podjąłby się napisania takiej książki, ale uważa, że jest jeszcze na to za wcześnie.

Źródło: kobieta.interia.pl

Czy sztuczna inteligencja pozwoli przejąć kontrolę nad światem?

12.11.2020 6:00


Popkultura regularnie podsuwa nam wizje, w których sztuczna inteligencja zaczyna się usamodzielniać. Chce się od nas wyzwolić i zawładnąć światem. Dlaczego człowiek tak bardzo boi się jej boi i czy istnieje czerwony guzik, którym ktoś może wyłączyć w jednej chwili internet na całym świecie? Na te pytania starają się znaleźć odpowiedź Tomasz Michniewicz, autor książki "Chwilowa anomalia. O chorobach współistniejących naszego świata" oraz filozofka, futorolożka, badaczka sztucznej inteligencji, członkini zespołu badawczego MIT, najważniejszej...

Tagi: Książki
Źródło: www.styl.pl

Kobieta, która stworzyła pielęgniarstwo

05.11.2020 10:11


Florence Nightingale zwykło się nazywać „twórczynią nowoczesnego pielęgniarstwa”. Urodzona w arystokratycznej rodzinie, w wieku 24 lat zdecydowała się zostać pielęgniarką. Później pracowała w Londynie, opiekowała się również żołnierzami podczas wojny krymskiej. To właśnie wtedy odkryła, że troska o psychikę pacjentów jest niemal tak samo ważna, jak dbałość o ich zdrowie fizyczne. Jej postać opisana została w powieści Gill Paul „Ulotne nadzieje”. Poniżej publikujemy fragment książki.

Źródło: www.styl.pl

Beata Sadowska: Kobieta doskonała? Wolę: wystarczająco dobra

04.11.2020 12:02


Beata Sadowska, dziennikarka i propagatorka ekologii i zdrowego życia. Pierwszą książkę zatytułowała "I jak tu nie biegać?". Obecnie dzieli swój czas między Warszawę, gdzie nagrywa programy i prowadzi konferencje, a Chamonix we Francji, gdzie pochłania ją macierzyństwo i nowy projekt internetowy. Nadal biega - triatlony i trasy w Alpach, ale w życiu stanowczo zwolniła. Już nie pędzi, wie jak się zatrzymać.

Źródło: www.styl.pl

Daniel Olbrychski zdradził, że Beata Tyszkiewicz uratowała mu życie

03.11.2020 9:53


"Jest kilka pięknych, zmysłowych kobiet, z którymi nie łączyły mnie żadne związki erotyczne, a wielka przyjaźń.(...) Taką relację mam właśnie z Beatą" - opowiada Daniel Olbrychski na kartach książki "Beata Tyszkiewicz. Portret Damy". Podczas pracy przy filmie "Popioły" był bliski zakochania się w aktorce, ale ze względu na jej zażyłość z Andrzejem Wajdą, odpuścił sobie zaloty. Podkreśla jednak, że zawdzięcza jej życie.

Źródło: kobieta.interia.pl

Co wyżebrzesz, to twoje. Tak wygląda opieka państwa nad dziećmi z niepełnosprawnościami

29.10.2020 11:19


Każdy przekonany o swojej jedynej słusznej racji, walczący na śmierć i życie o swoje zdanie. A los kobiet, dzieci niepełnosprawnych jaki był, taki jest. Od lat niezmienny. A tu o nich chodzi. O wsparcie psychologiczne, realną pomoc finansową, żeby takie matki się nie bały, co będzie po ich śmierci, kiedy ich dziecko nie będzie wysoko funkcjonujące, a co za tym idzie - samodzielne - mówi Aleksandra Utracka-Skoczeń, mama dziewięcioletniej, niepełnosprawnej Tosi i autorka książki "Tak Cię kocham! Niepełnosprawne dziecko to nie koniec świata".

Źródło: www.styl.pl

Wrażliwość na wierzchu - rozmowa z Agatą Kuleszą

28.10.2020 11:36


"Zawód: aktor" Jacka Wakara to rozmowy
z wybitnymi aktorami, którzy dziś decydują o obliczu polskiego kina i teatru. Opowiadają o tajnikach pracy, spełnieniach, porażkach i sposobach na to, by na chwilę zapomnieć, że jest się aktorem. Poniżej publikujemy fragmenty rozmowy z Agatą Kuleszą pochodzące z książki.

Źródło: kobieta.interia.pl

Sukienka na śmierć

20.10.2020 12:42


Ludzie starsi, młodsi. Od dawna starannie obmyślają, w czym położą się do trumny, jaka ona będzie, kto przyjdzie ich pożegnać, co dostaną na ostatnią drogę. Wyobrażając sobie własne odchodzenie, tak naprawdę opowiadają o życiu - doświadczeniach, które stały się ich udziałem, relacjach z sąsiadami, żywionych uczuciach, przekonaniach i o tym, w co wierzą. Ich historie Angelika Kuźniak spisała w książce "Soroczka". Przeczytaj opowieść jej bohaterki - Tej, która tka.

Źródło: www.styl.pl

Tomek Sikora: Nie bójmy się różnorodności

12.10.2020 17:51


- Na mnie zawsze największe wrażenie robią ludzie ciekawi, o nietypowej urodzie, uważani w swoim środowisku za brzydkich. Powszechnym punktem odniesienia w ocenie urody są okładki żurnali. Im ktoś bardziej je przypomina, tym bardziej się podoba - mówi Tomek Sikora, znakomity fotografik. - Lubię ludzi, którzy potrafią się pomysłowo wystylizować, nie spędzając na tym kilku godzin dziennie. Moim zdaniem lepiej ten czas przeznaczyć na czytanie książki czy jakąś pasję.

Źródło: www.styl.pl

Starsze wiadomości »
reklama
Wiocha

Prointegra
Kontakt z nami